Stacje zmiękczające wodę dla domu

Kwi 19. 2014
by Hydr@ulik

Jakie korzyści daje montaż domowej stacji zmiękczającej wodę?

Co nazywamy stacją zmiękczania wody?

- Jest to zespół urządzeń i filtrów których działanie polepsza walory wody użytkowej. Po przez walory rozumiemy zapach, mętność, czy też twardość wody.

W jaki sposób działa urządzenie?

- Stacja powinna być zabezpieczona poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów. W pierwszej kolejności filtry zatrzymują zawarty w wodzie piasek, muł a także nadmiaru pierwiastków takich jak żelazo, mangan, czy chlor. Stacja zmiękczająca wodę wiąże zawarty w niej wapń, przez co zmniejsza jej twardość, a my pozbywamy się problemu z osadzającym się kamieniem.

Jakie są plusy zastosowania stacji zmiękczającej wodę?

- Plusy można podzielić na dwie kategorie: ekonomiczne oraz użytkowe. Poprzez ekonomię rozumiemy zmniejszenie nawet o połowę ilości używanych detergentów, środków piorących, soli zmiękczającej np. do zmywarki. Instalacja centralnego ogrzewania a także kocioł z zasobnikiem nawet po kilku latach użytkowania zachowują swoją wysoką sprawność. Możemy też na dłuższy czas zapomnieć o wizytach serwisantów urządzeń AGD.

Woda zmiękczona wydaje się milsza w dotyku, mycie włosów, kąpiele stają się o wiele przyjemniejsze. Ubrania po praniu wydają się delikatniejsze w dotyku, a ich kolor pozostaje intensywny na długo. Woda zmiękczona jest idealna dla kąpieli małych dzieci. Woda zmiękczona nie powoduje osadzania się kamienia w pralkach, zmywarkach, na kranach, zlewach, czajnikach czy ekspresach do kawy. Łatwiej utrzymać kuchnię i łazienkę w czystości, zmywanie okien i podłóg nie pozostawia smug.

Kiedy montaż stacji zmiękczającej wodę jest uzasadniony?

- Stację można montować nie zależnie od tego czy korzystamy z wody miejskiej czy własnego ujęcia. Przed montażem warto zbadać twardość wody, najprostszy sposób to zakup testera twardości w postaci listka. Jeśli interesuje nas konkretniejszy wynik np. w stopniach niemieckich °dH badanie można zlecić firmie np. Hydro Spec Toruń. Natomiast badanie na zawartość pierwiastków wykona laboratorium w zakładzie wodociągowym.

Ile kosztuje stacja zmiękczająca?

- Markowe urządzenie to koszt od 1500zł do 2000zł w ofercie Hydro Spec Toruń. Montaż do uzgodnienia.

Leave your comments

Post comment as a guest

0

Comments